Dziewięć przepisów na powiększenie libido

4305-4054-wu.jpg

Zapoznaj się z kilkoma sprawdzonymi sposobami na to, żeby bardziej Ci się chciało i żeby twoja i partnerki satysfakcja z seksu była znacznie większa.

Oto kilka prostych porad, aby w twojej sypialni zrobiło się naprawdę namiętnie!
1. Dotykaj ją
Jeżeli będziesz każdego dnia dotykał partnerkę, twoje ciało zacznie wytwarzać hormony, które przyczynią się do wzmocnienia waszej więzi. Badania prowadzone w USA wykazały, że dotyk aktywizuje wydzielanie oksytocyny – substancji neurochemicznej, która łączy pary ze sobą. Skutek jest oczywisty: częściej zaczynasz mieć ochotę na seks.
2. Wolne chwile spędzaj na słońcu

Nawet jedna godzina spędzona w pełnym słońcu może podwyższyć ilość testosteronu (najważniejszego męskiego hormonu) w twoim ciele aż o 69 % – do takiej konkluzji doszli naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego. Ponadto światło słoneczne obniża ilość melatoniny, hormonu, który pogarsza płodność oraz popęd seksualny. Solarium też tak działa.
3. Organizuj romantyczne seanse filmowe

Według naukowców z Uniwersytetu Michigan oglądanie romansów może doprowadzić do tego, iż mężczyzna będzie bardziej romantyczny i troskliwy. Stwierdzili oni, iż filmy romantyczne podnoszą ilość progesteronu – hormonu odpowiedzialnego za wysokie libido – aż o 10 procent. Największym twoim problemem będzie wyszukanie takiego filmu, przy którym uda ci się nie usnąć.
4. Ziewaj ziewaj
Ziewanie i erekcje są dozorowane przez przez tą samą substancje chemiczną: tlenek azotu. Ziewając, przygotujesz ścieżki neurochemiczne, dzięki którym staniesz na wysokości zadania, gdy zajdzie tego rodzaju konieczność. Oprócz tego ziewanie sprawia, że czujesz się zrelaksowany, a do twojego penisa przypływa większa ilość krwi.

5. Spożywaj sok z owocu granatu
Na co dzień wypijaj szklankę soku z granatu. Badania zrealizowane na Uniwersytecie Kalifornijskim wykazały, cialis tanio
iż owoc ten usprawnia przepływ krwi do twojego narządu płciowego. Prócz tego powoduje, że całujesz bardziej namiętnie.
6. Otaczaj się zapachem waniliowym

Zapach wanilii efektywnie wzmaga napływ krwi do członka – tak twierdzą badacze z Fundacji Leczenia Smaku i Węchu w Chicago. Wanilia nasila wydzielanie fal alfa w mózgu, które relaksują oraz pomagają wyzbyć się zahamowań. Budowa chemiczna wanilii jest podobna do dopaminy – substancji wytwarzanej w mózgu, która aktywuje podniecenie seksualne. A nie ulega wątpliwości, że kupowanie lodów waniliowych jest dużo mniej krępujące niż zaopatrywanie się w specyfiki na potencję.
7. Jedz lekko
Jeśli mężczyzna je za mało cynku, jego organizm produkuje mniej testosteronu. Tym samym należałoby włączyć do diety sporo potraw mięsnych, orzechów, nabiału oraz pełnoziarnistych produktów piekarskich. Nie zapomnij także o witaminie C, która powiększa stan oksytocyny w ciele i wspomaga funkcjonowanie gruczołów płciowych.
8. Rzuć palenie

Nikotyna znajdująca się w papierosach może prowadzić do zawężenia naczyń krwionośnych, utrudniając transport krwi do penisa. Pewne doświadczenie wykazało, że spalenie tylko dwóch papierosów może sprawić, że erekcje staną się bardziej miękkie. Nie zapominajmy także o innych negatywnych przymiotach palenia, np. nieświeży oddech, szare zęby oraz zmarszczenia skóry.
wiecej na naszej stronie kamagra tanio